Başvuru Materyalleri

AB HAYVANCILIK TEKNİK DESTEK PROJESİ

Bu bölüm Kıbrıs’ın kuzeyinde gerçekleşmiş olan AB “Hayvancılık Projesi” süresince hayvan üretimi ile ilgili geliştirilmiş ve yayınlanmış olan çeşitli yayınları içermektedir. Bu materyaller özel hastalıklar, uygulamalar ve başlıklarla ilgili bilgi dahil olmak üzere üretimin çeşitli ilgili yönlerini kapsamaktadır.

Daha fazla detay ve bilgiye aşağıdaki dosyalardan ulaşılabilir::

(i) Çiftçiler için Eğitim Materyalleri
Dosyalar

(ii) Danışmanlar için Eğitim Materyalleri
Dosyalar

Çiftçiler için Yerel Eğitimler

Çiftçiler için yerel olarak çeşitli eğitimler düzenlenmiştir. Bunlar düzenli olarak gerçekleştirilir ve çoğunlukla hayvancılıkla ilgili konular kapsama alınır. Aşağıda ilginç bilgilere ulaşabilirsiniz:

Dosyalar

Narenciye Üretimi üzerine Bilgi

Bu kitabın yazarları Dr. Şerife Gündüz, Dr. Ulrich Kersting ve MSc. İbrahim Kahramanoğlu’dur. Kitapta narenciye bahçelerinde yabani ot mücadelesi uygulamaları hakkında faydalı eğitim materyalleri sağlamaktadır.

Dosyalar

Nar Üretimi üzerine Bilgi

Bu sunum nar yetiştiriciliği ile ilgili farklı konularda nar üreticilerini bilgilendirmek üzere İbrahim Kahramanoğlu MSc. tarafından hazırlanmıştır.

 Dosyalar

Zeytinyağı Üretimi

Aşağıdaki materyaller Lübnan’da zeytinyağı sektörünün canlandırılması için sağlanan teknik desteğin bir parçası olarak Akdeniz Tarımı Agronomik Çalışmalar Enstitüsü (CIHEAM IAM Bari) tarafından sağlanmıştır.

CIHEAM

Zeytin Değirmeni Atık Suyunun Zirai Kullanımı

Spilocaea Oleagina Kontrolü için İlkeler

Zeytin Ağacının Budanması